Belçika

Belçika’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma  

Belçika, Batı Avrupa’da, Kuzey Denizi kıyısında, Fransa ve Hollanda arasında yaklaşık 11,54 milyon nüfuslu bir ülkedir. 

Başkenti Brüksel’e 1000 kilometre mesafedeki çoğu Batı Avrupa başkentiyle Batı Avrupa’nın kavşağındadır. Son 2000 yıl boyunca, farklı ırkların ve kültürlerin sürekli akışına tanık olmuştur. Sonuç olarak, Belçika, Kelt, Roma, Germen, Fransız, Hollanda, İspanyol ve Avusturya kültürlerinin damgasını vurduğu Avrupa’nın gerçek eritme potalarından biridir. Belçika, hem Avrupa Birliği’nin hem de NATO’nun merkezidir. 

Belçika, nehirler boyunca ve denizden beton kazıklarla korunan geri kazanılmış kıyı arazisi alanlarında su baskınlarına karşı hassastır.

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 20.8 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekme: 7.44 cu km/yıl (%14 evsel, %85 endüstriyel, %1 tarımsal) 

Kişi başına tatlı su çekimi: 714 m3/yıl (1998) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildiriyor. Daha da rahatsız edici olanı ise, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildiriyor. 

Eralp Kimya , Belçika’nın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Belçika’nın başlıca su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su, Ters Ozmoz  Sistemleri, Kimyasal Dozajlama, UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri , Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Belçika’da Su Arıtma 

 Eralp Kimya, Belçika gibi Dünya Sağlık Örgütü gerekliliklerini karşılayan ülkelere su arıtma sistemleri üretmektedir. Hedefimiz, eşsiz su arıtma sistemlerimizden ultra saf su üreterek Belçika’nın su kalitesini iyileştirmektir. Endüstriyel kullanım, ilaç, otel ve tatil köyleri, hastaneler gibi uygulamalar için suda üretim maliyeti, su arıtma sistemlerimizin kullanımı ile çok daha düşük olacaktır.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.