Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye’nin öncü kimyasal madde ve su arıtma sistemleri üreticilerinden biri olan Eralp Kimya, 1992 yılında Bursa’da kurulmuştur. Kimyasal hammadde ticaretiyle başlayan yolculuğumuz, kimya sektöründeki çeşitli pazar ve uygulama alanlarındaki 30 yıllık tecrübemiz neticesinde kendi tesislerimizde ürettiğimiz ürünlerle devam etmektedir. Bugün tüm dünyaya yayılan üretim ve hizmet noktalarımız ile müşterilerimize ihtiyaç duydukları çözümleri sunuyoruz.

55.000 m2’ye sahip Bursa MKP tesisimizin yanı sıra, 2020 yılında Bandırma Deri OSB’de 25.000 m2, 2022 yılında ise Bursa Deri OSB’de 4.000 m2’ye sahip yeni tesislere yatırım yaptık. İşimizi geliştirme inancıyla, son 20 yılda, üretim kapasitemizi 40’a katlayarak yıllık 100,000 tona kadar ulaştırdık. Bugün Eralp Kimya 30’dan fazla ülkede 1000’i aşkın müşterinin bildiği ve güvendiği yegane bir markadır.

Eralp Kimya olarak müşterilerimize çeşitli uygulamalara yönelik 6 farklı iş biriminde etkin çözümler sunmaktayız;

  • Su Arıtma ve Geri Kazanım Sistemleri
  • Su ve Atık Su Arıtma Kimyasalları / Çözümleri
  • Tekstil Yardımcı Kimyasalları Çözümleri
  • Kağıt Kimyasalları ve Çözümleri
  • Organik Peroksitler
  • Sodyum Metabisülfit

Eralp Grup olarak tüm faaliyetlerimizi insana, topluma ve çevreye saygı çerçevesinde yürütüyoruz. Global sürdürülebilirlik yaklaşımımız, finansal ve operasyonel başarılarımızın devamlılığı başta olmak üzere itibar yönetimi, ürün kalitesi ve güvenliği, çevre dostu üretim, etkin kaynak kullanımı, geri dönüşüm, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması, iş sağlığı ve güvenliği, adil rekabet ve etik değerler, fırsat eşitliği, yerel istihdam ve toplumsal projelere destek gibi başlıklar altında yürüttüğümüz çalışmalara rehberlik ediyor. Globalleşme vizyonumuz ve sürdürülebilir büyüme anlayışımızla, Türkiye’de ve dünyada nesiller boyu fayda yaratmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.