Cebelitarık

Cebelitarık’ta Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Cebelitarık, İspanya’ya bitişik, Kuzey Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’i birbirine bağlayan Cebelitarık Boğazı’nda stratejik olarak konumlanmış, 35.000’den biraz az insanın bulunduğu Birleşik Krallık’ın küçük bir denizaşırı bölgesidir. 

Başlıca çevre sorunları şunları içerir: 

  • Sınırlı doğal tatlı su kaynakları 
  • Büyük beton veya doğal kaya suyu toplama havzaları, yağmur suyunu ve (artık içme suyu için kullanılmamaktadır) yeterli tuzdan arındırma tesisini toplar. 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Cebelitarık’ın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtreleme ve ekonomik çözümler sunar.

Cebelitarık’ın  ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri, Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Cebelitarık’ta Su Arıtma  

Eralp Kimya, Cebelitarık’ta genel tatlı ve içme suyu üretiminde önemli bir rol sağlayan özel su arıtma sistemleri sağlar. Mühendislerimiz, Cebelitarık’ta Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri tasarlar ve üretir.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.