Guernsey

Guernsey’de Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Resmi olarak Guernsey Bailiwick olarak bilinen Guernsey & Alderney adalar grubu, (Alderney, Guernsey, Herm, Sark ve diğer bazı küçük adalar), Fransa’nın kuzeybatısındaki İngiliz Kanalında yaklaşık 67.000 kişiyi barındırıyor. 

Adalar bir İngiliz tacına bağımlıdır. Bailiwick of Jersey adaları ile birlikte, Bailiwick of Guernsey adaları topluca Kanal Adaları olarak bilinir. 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Guernsey & Alderney’in  su kaynaklarına dayalı olarak geniş bir yelpazede filtreleme ve ekonomik çözümler sunar.

Guernsey & Alderney’in  ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri,  Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Guernsey’de Su Arıtımı 

Guernsey’in su arıtması için geleneksel yöntemlerin çok maliyetli olduğu sonucuna vardıktan sonra geleneksel yöntemler lehine membran filtrasyonu sağlar. Eralp Kimya, Guernsey’de Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretir ve tedarik eder.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.