Hırvatistan

Hırvatistan’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma  

Hırvatistan, Güneydoğu Avrupa’da, Adriyatik Denizi kıyısında, Bosna-Hersek ile Slovenya arasında, yaklaşık dört buçuk milyon nüfuslu bir ülkedir. 

Başlıca çevre sorunları şunları içerir: 

Hava kirliliği (metalurji tesislerinden) ve bunun sonucunda ortaya çıkan asit yağmuru ormanlara zarar veriyor 

Endüstriyel ve evsel atıklardan kaynaklanan kıyı kirliliği  

1992-95 iç çekişmelerinin ardından kara mayınlarının temizlenmesi ve altyapının yeniden inşa edilmesi 

Hırvatistan yıkıcı depremlere karşı hassastır. Bugün Hırvatistan’ı oluşturan topraklar, I. Dünya Savaşı’nın sonuna kadar Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçasıydı. 

     

Su Kaynakları 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 105.5 cu km (1998) 

Tatlı Su Çekimi (evsel, endüstriyel, tarımsal) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildiriyor. 

Eralp Kimya, Hırvatistan’ın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Hırvatistan’ın başlıca su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri . 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri , Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri ,  Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Hırvatistan’da Su Arıtma  

Hırvatistan’da su yönetimi giderek istikrarsız hale geldi, bu nedenle Eralp Kimya, insan tüketimi için ultra saf su sağlamak amacıyla Hırvatistan gibi ülkelere su arıtma sistemleri inşa etme görevini üstlendi.
 

Eralp Kimya, Hırvatistan’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.