Hollanda

Hollanda’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Hollanda, Batı Avrupa’da, Kuzey Denizi sınırında, Belçika ve Almanya arasında yaklaşık 17,1 milyon nüfuslu bir ülkedir. Üç büyük Avrupa nehrinin ağzında bulunur; Ren, Maas (Meuse) ve Schelde.   

Başlıca çevre sorunları şunları içerir: 

  • Ağır metaller, organik bileşikler ve nitratlar ve fosfatlar gibi besinler şeklinde su kirliliği
  • Araçlardan ve arıtma faaliyetlerinden kaynaklanan hava kirliliği
  • Asit yağmuru

  

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 89.7 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekme: 8,86 cu km/yıl (%6 evsel, %60 endüstriyel, %34 tarımsal) 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 544 m3/yıl (2001) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

 Eralp Kimya, Hollanda’nın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Hollanda’nın ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri, Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Hollanda’da Su Arıtma 

 Hollanda’nın içme suyunun çoğu, Ren ve Meuse gibi nehirlerin kullanıldığı acı su ve yüzey suyu kaynaklarından çıkarılır. Eralp Kimya, ülkedeki su kalitesini ve dağıtımını en üst düzeye çıkarmak amacıyla Hollanda gibi ülkelerde su arıtma sistemleri üretmekte ve tedarik etmektedir. Su arıtma sistemlerimiz Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılamaktadır.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.