İrlanda

İrlanda’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 İrlanda Cumhuriyeti (bazen sadece “İrlanda”), Batı Avrupa’da, Büyük Britanya’nın batısında, Kuzey Atlantik Okyanusu’ndaki İrlanda adasının altıda beşini işgal eden yaklaşık 4.88 milyonluk bir millettir. 

Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa arasındaki ana hava ve deniz yolları üzerinde stratejik bir konuma sahiptir. 

Başlıca çevre sorunları arasında, özellikle göllerdeki tarımsal akıştan kaynaklanan su kirliliği yer almaktadır. 

  

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 46.8 cu km (2003) 

Tatlı Su Çekme: 1.18 cu km/yıl (%23 evsel, %77 sanayi, %0 tarım) 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 284 m3/yıl (1994) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, İrlanda’nın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar.

İrlanda’nın  ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri, Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri , Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

İrlanda’da Su Arıtma  

Amacımız, uygun maliyetli ve verimli su arıtma sistemleri ile İrlanda’da su altyapısının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Eralp Kimya, İrlanda’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan özel su arıtma sistemleri üretmektedir.
  

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.