İsveç

İsveç’te Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

İsveç, Kuzey Avrupa’da, Baltık Denizi, Bothnia Körfezi, Kattegat ve Skagerrak arasında, Finlandiya ve Norveç arasında bulunan on milyonluk bir ülkedir. 

Baltık ve Kuzey Denizlerini birbirine bağlayan Danimarka Boğazları boyunca stratejik bir konuma sahiptir. 

Başlıca çevre sorunları şunları içerir: 

  • Asit yağmurlarının topraklara ve göllere verdiği zarar
  • Kuzey Denizi ve Baltık Denizi’nin Kirliliği

  

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 179 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekimi: 2.68 cu km/yıl (%37 evsel, %54 endüstriyel, %9 tarımsal) 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 296 m3/yıl (2002) 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildiriyor. 

Eralp Kimya, İsveç’in su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtreleme ve ekonomik çözümler sunar. 

İsveç’in  ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri,  Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

İsveç’te Su Arıtma  

Eralp Kimya, İsveç’te Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. Su filtreleme sistemlerimiz İsveç’teki su arıtma teknolojilerinin sunmadığı gelişmiş özelliklerden oluşmaktadır ve ülkede yüksek kaliteli su sağlanmasına büyük katkı sağlayacaktır.
  

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.