Lüksemburg

Lüksemburg’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 Lüksemburg, Batı Avrupa’da, Belçika, Fransa ve Almanya arasında, 615.000 kişilik bir kara ülkesidir. 

Başlıca çevre sorunları, kentsel alanlardaki hava ve su kirliliğini ve tarım arazilerinin toprak kirliliğini içerir. 

  

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 1,6 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekimi: 0,06 cu km/yıl (%42/%45/%13) (%42 evsel, %45 endüstriyel, %13 tarımsal) 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 121 m³/yıl (1999) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Lüksemburg’un su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtreleme ve ekonomik çözümler sunar. 

 

Lüksemburg’un başlıca su kaynakları şunlardır

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri , Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Lüksemburg’da Su Arıtma  

Eralp Kimya, Lüksemburg’a büyük miktarlarda ultra saf su üretme konusunda geleneksel su arıtma yöntemlerine göre avantajlar sunmak üzere tasarlanmış uygun maliyetli ve uzun ömürlü su arıtma sistemleri sağlar. Eralp Kimya Lüksemburg’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretir ve tedarik eder.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.