Monako

Monako’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 Monoco  (resmi adıyla Monako Prensliği), Fransa’nın güney kıyısında, İtalya sınırına yakın, Akdeniz’e kıyısı olan 40.000 kişilik bir millettir. Sadece iki mil karelik bir alanı ile dünyanın en küçük ikinci bağımsız devletidir (Holy See’den sonra). Neredeyse tamamen kentseldir. 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Monaco’nun su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtreleme ve ekonomik çözümler sunar. 

Monaco’nun ana su kaynakları şunlardır:  

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri . 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri,  Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri ,  Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Monako’da Su Arıtma  

Saf Aqua su arıtma sistemleri, ülke genelinde var olan yüksek standartlı su kalitesini sürdürmek amacıyla Monako’ya tedarik edilmektedir. Monaco’nun su kaynağı, ona ağızda kalan bir tat veren ve mide sorunlarına neden olan klordan oluşur. Bu nedenle, ziyaretçilerin seyahatlerinin ilk birkaç haftasında su kaynağı olarak şişelenmiş su olması önerilir. Eralp Kimya, Monako’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.