Polonya

Polonya’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Polonya, Orta Avrupa’da, Almanya’nın doğusunda ve Baltık Denizi sınırında 38,6 milyondan fazla nüfusa sahip bir ülkedir. 

Polonya’nın çevresel durumu, ağır sanayideki düşüş ve komünizm sonrası hükümetlerin artan çevresel endişeleri nedeniyle 1989’dan beri iyileşmiştir. Hava kirliliği yine de kömürle çalışan elektrik santrallerinden çıkan kükürt dioksit emisyonları nedeniyle ciddi olmaya devam ediyor ve ortaya çıkan asit yağmuru ormanların zarar görmesine neden olmaktadır. Tehlikeli atıkların bertarafı kadar endüstriyel ve belediye kaynaklı su kirliliği de bir sorundur. Sanayi kuruluşları tesislerini AB kurallarına uygun hale getirdikçe kirlilik seviyeleri azalmaya devam etmelidir, ancak bu durum işletmelere ve hükümete önemli bir maliyet getirmektedir. 

Polonya sele karşı hassastır. 

 

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları:  63,1 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekimi : 11.73 km/yıl (%13 evsel, %79 sanayi, %8 tarım) 

Kişi Başına  Tatlı Su Çekimi : 304 m3/yıl (2002) 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

 Eralp Kimya, Polonya’nın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Polonya’nın ana su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri,  Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Polonya’da Su Arıtma 

 Polonya halihazırda yerleşik bir su yönetim sistemi kurmuş olmasına rağmen, halk hala yeterli miktarda olmayan belirli bölgelere içme suyu sağlamak için modern su arıtma sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Eralp Kimya, Polonya’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.