Slovakya

Slovakya’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Slovakya, Polonya’nın güneyinde, Orta Avrupa’da, beş buçuk milyonluk bir kara ülkesidir. 

Ülkenin çoğu engebeli ve dağlıktır. Kuzeydeki Tatra Dağları, birçok doğal göl ve vadi ile serpiştirilmiştir. 

  

Başlıca çevre sorunları şunları içerir: 

  • Metalurji tesislerinden kaynaklanan hava kirliliği insan sağlığı riskleri taşır.
  • Asit yağmuru ormanlara zarar vermektedir.

  

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 50,1 cu km (2003) 

Tatlı Su Çekme: 1.04 cu km/yıl 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 193 m3/yıl (2003) 

  

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

 Eralp Kimya, Slovakya’nın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Slovakya’nın başlıca su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri, Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri, Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

  

Slovakya’da Su Arıtma  

Eralp Kimya, Slovakya’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. Su arıtma projelerimiz, Slovakya’nın tüm bölgelerinin sakinleri için güvenli içme suyu sağlamasını sağlamak için tasarlanmıştır.
  

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.