Svalbard ve Jan Mayen’de Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 

Svalbard, Norveç’in kuzeyinde Arktik Okyanusu, Barents Denizi, Grönland Denizi ve Norveç Denizi arasında bir takımadadır. Svalbard, Norveç Krallığı’nın en kuzey kısmıdır. Spitsbergen ve Bjornoya (Ayı Adası) dahil olmak üzere dokuz ana adadan oluşur. Yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yapmaktadır. 

 Buzullar ve kar alanları toplam alanın %60‘ını kaplar. 

 Spitsbergen Adası, Global Crop Diversity Trust ve Norveç Hükümeti tarafından kurulan bir tohum deposu olan Svalbard Global Seed Vault’un bulunduğu yerdir. 

 Adalar çoğunlukla vahşi, engebeli dağlarla kaplıdır ve yüksek arazilerin çoğu buzla kaplıdır. Batı kıyısı yılın yaklaşık yarısı boyunca buzdan arındırılmıştır. Batı ve kuzey kıyıları boyunca fiyortlar vardır. 

Buz kütleleri genellikle batı kıyısındaki Bellsund’un girişini engeller ve bazen kuzeydoğu kıyılarının bazı kısımlarını deniz trafiğine erişilemez hale getirir. 

 İklim: Kutup, sıcak Kuzey Atlantik Akımı ile temperlenmiş; serin yazlar, soğuk kışlar;  

Kuzey Atlantik Akıntısı, Spitsbergen’in batı ve kuzey kıyıları boyunca akar ve yılın çoğunda suyu açık ve gezilebilir tutar. 

Svalbard ve Jan Mayen’de Su Arıtma  

Eralp Kimya, ülke sakinlerine ultra saf su sağlamak amacıyla Svalbard ve Jan Mayen’de birinci sınıf su filtreleme çözümlerinden oluşan su arıtma sistemleri sunmaktadır.
 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.