Jersey

Jersey’de Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 Resmi olarak Jersey Bailiwick olarak bilinen Jersey, İngiliz Kanalı’ndaki yaklaşık 106.800 kişilik bu ada, Fransa’nın kuzeybatı kıyısındaki Mont St. Michel Körfezi’nde yer almaktadır. 

Jersey, İngiliz idaresi altındadır ancak İngiltere’nin veya Avrupa Birliği’nin bir parçası değildir. Bununla birlikte, Birleşik Krallık Hükümeti savunmasından ve uluslararası temsilinden anayasal olarak sorumludur. 

  

Bailiwick of Guernsey adaları ile birlikte Jersey, Kanal Adaları’nın bir parçasıdır. 

Jersey, Kanal Adaları’nın en büyüğü ve en güneyindedir. 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Jersey’nin su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar. 

Jersey’nin ana su kaynakları şunlardır:

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri. 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri ,  Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri , Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Eralp Kimya, Jersey’de Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.