Kosova

Kosova’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

 Kosova, güneydoğu Avrupa’da, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk ve Karadağ arasında, karayla çevrili bir ülkedir. Kosova 2008 yılında kendisini Sırbistan’dan ayrı olarak bağımsız bir ulus ilan etti. Birçok ülke ve uluslararası kuruluş tarafından tanınmasına rağmen, diğerleri Kosova’yı resmi olarak Sırbistan’dan ayrı, bağımsız bir ulus olarak tanımamaktadır. 

  

Orta Balkanlar, etnik Sırplar 7. yüzyılda modern Kosova topraklarına göç etmeden önce Roma ve Bizans İmparatorluklarının bir parçasıydı. Ortaçağ döneminde Kosova, Sırp İmparatorluğu’nun merkezi haline geldi ve mimari açıdan önemli birçok Sırp Ortodoks manastırı da dahil olmak üzere birçok önemli Sırp dini bölgesinin inşasını gördü. Sırp kuvvetlerinin 1389’da Kosova Savaşı’nda yenilmesi, çok sayıda Türk ve Arnavut’un Kosova’ya taşındığı beş yüzyıllık Osmanlı yönetimine yol açtı. 

İklim: Karasal hava kütlelerinden etkilenir, bunun sonucunda kışlar yoğun kar yağışı ve sıcak, kuru yazlar ve sonbaharlar ile sonuçlanır; Akdeniz ve Alp etkileri bölgesel çeşitlilik yaratır; Ekim ve Aralık ayları arasında maksimum yağış alır. 

  

Doğal Kaynaklar: Nikel, kurşun, çinko, magnezyum, linyit, kaolin, krom, boksit. 

  

Eralp Kimya, kitleler için suyun kalitesini artırmak amacıyla Kosova’ya su arıtma sistemleri üretmekte ve tedarik etmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.