Yunanistan

Yunanistan’da Ters Ozmoz ve Su Arıtma 

Yunanistan, 11.1 milyon nüfuslu Güney Avrupa bir ülkedir. Ege Denizi, İyon Denizi ve Akdeniz’e kıyısı vardır, Arnavutluk ile Türkiye arasındadır. Bir yarımada ülkesi olan Yunanistan, yaklaşık 2.000 adadan oluşan bir takımadaya sahiptir. Ege Denizi’ne hakim ve Türk Boğazlarına güney yaklaşımında stratejik bir konuma sahiptir. 

Başlıca çevre sorunları hava kirliliği ve su kirliliğidir. Yunanistan şiddetli depremlere ve seslere karşı hassastır. 

SU 

Toplam Yenilenebilir Su Kaynakları: 72 cu km (2005) 

Tatlı Su Çekme: 8,7 cu km/yıl (%16 evsel, %3 endüstriyel, %81 tarımsal) 

Kişi Başına Tatlı Su Çekme: 782 m3/yıl (1997) 

Dünya Bankası, en az 80 ülkede su sıkıntısı olduğunu ve 2 milyar insanın temiz suya erişiminin olmadığını bildirdi. Daha da rahatsız edici olanı, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 milyar insanın sadece temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip olmadığını, ne yazık ki birçok ülkede suyun kıt veya kirli olduğunu bildirdi. 

Eralp Kimya, Yunanistan’ın su kaynaklarına dayalı çok çeşitli filtrasyon ve ekonomik çözümler sunar.

Yunanistan’ın başlıca su kaynakları şunlardır: 

  • Yüzey suyu, Ultrafiltrasyon Sistemleri, Acı Su  RO gibi farklı yöntemlerle arıtılabilen nehir, göl veya tatlı su sulak alanlarından gelen sudur. 
  • Deniz suyu Ters  Ozmoz Sistemleri kullanılarak arıtılabilen okyanus veya deniz kaynağından gelen su için tuzdan arındırma kullanılabilir;  Desalinasyon Sistemleri . 
  • Yeraltı Suyu veya acı su,  Ters Ozmoz  Sistemleri , Kimyasal Dozajlama,  UV Su  Sterilizatörleri kullanılarak arıtılabilen, toprak ve kaya “Sondaj kuyusu” boşluklarında bulunan sudandır. 
  • Sertliği yüksek veya kloru yüksek olabilen devlet su kaynağı,  Su Yumuşatma  Sistemleri , Medya Su Filtreleri ile arıtılabilir. 

Yunanistan’da Su Arıtma  

Yunan nüfusunun su talebini karşılamak için yetersiz yerel su kaynakları nedeniyle Eralp Kimya, yüksek kaliteli ve bol su üreten birinci sınıf su arıtma sistemleri sağlama rolünü üstlenmiştir. Ekibimiz, Yunanistan’da Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan kişiye özel su arıtma çözümleri tasarladı.
 

Eralp Kimya, Dünya Sağlık Örgütü gereksinimlerini karşılayan su arıtma sistemleri üretmektedir. 

Eralp Kimya, çeşitli uygulamalar ve endüstriler için küresel bir B2B su arıtma çözümleri sağlayıcısı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli ters ozmoz ve su arıtma sistemleri sunar. Eralp Kimya’nın mühendislik ve üretimdeki kapsamlı küresel deneyimi, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini ve özelliklerini karşılamak için su arıtma ve ters ozmoz sistemlerini önceden tasarlamamıza ve özelleştirmemize olanak tanır.